Частина 1. Викладач по гітарі. Труднощі учня

Крапля довбе камінь не силою, а часто падаючи

Джордано Бруно

Викладач гітари

Викладач гітари — це музикант, фанат і педагог. Він ріс ще з дитинства з любов'ю до музики та перетворився з учня на професіонала. Про цей тісний зв'язок викладач — учень читайте далі в нашій статті.

- Хто такий викладач по гітарі?

Все в цьому світі не просто так, якщо людина вміє грати на гітарі та навчає людей, значить, він віддав більшу частину свого життя на опановування цього інструменту. Звичайно, він не став відразу грати на гітарі. І тим більше не став вчити грати на гітарі, тільки що взявши в руки інструмент. Та й взагалі, для початку гітару треба було правильно взяти та налаштувати, а цього потрібно ще навчитися.

Нумо розгляньмо сам персонаж викладача гітари, адже так ми почнемо чітко розуміти, хто він такий. Викладач гітари — це в першу чергу людина, фанатично закоханий у своє ремесло, який із задоволенням радий віддавати свій неоціненний напрацьований роками досвід, тим, хто цього потребує. До того ж ця людина ще в ранньому віці відкрив інтерес до музики, а в нашому випадку до гітари.

Початок. Музика. Гітара

- А як все починалось?

Ще в ранньому віці, батьки побачивши інтерес у дитини до музики, віддають його в музичну школу. Де вивчають улюблений інструмент та інші дисципліни, такі як: сольфеджіо, історію музики та додатковий інструмент. Далі юний музикант закінчує музичну школу і вступає до музичного училища, де вивчає вже більш поглиблено свою обрану професію.

Після чого йде наступна сходинка вдосконалення — педагогічний інститут або консерваторія і плюс до всього за цей час теорія закріплюється величезною практичною діяльністю. І так неспішними кроками та копіткою працею народжується викладач гітари.

 

Труднощі учня у вивченні практичних основ

Більшість людей, які тільки починають пізнавати світ гри на гітарі, зіштовхуються з численними перешкодами. Ці перешкоди чекають в найбільш не відповідних моментах. Наприклад, техніки не вистачає, не вдається зіграти пасаж, bend не звучить інтонаційно. Або фрази звучать не так, як хотілося б, не природно, не розбірливо, не так, як на записи кумира. А пісня або мелодія постійно звучать як різні шматки, а не одне ціле. Начебто акорди звучать, а разом зіграти та заспівати не виходить і т.д.

Хтось завзято бореться зі своїми ненависними помилками, які завдають грандіозну незручність і масу розчарувань. І начебто, здається, що віра в себе і працьовитість допомагають навчитися та опанувати шестиструнну німфу, але все-таки вона хвацько вислизає між натрудженими фалангами пальців. У підсумку витративши енну кількість місяців, тижнів, днів і годин одні підійматися на планку вище і розвиваються далі. А інші опускають руки, вішають гітару на стіну або продають і нікому не говорять, що вони взагалі захоплювалися гітарою.

Добре коли людина наполеглива, вона задоволений собою і тішить оточення своїми талантами. А що робити з тими, хто здався?

Читайте продовження статті: «Частина 2. Вплив викладача гітари на учня. Стрімкий розвиток в навчанні»