Психологія гри або як навчитися грати на гітарі

Психологія гри на гітарі

 

Здавалося б, гітара цілком буденний інструмент для веселощів, співу та гри в галасливій компанії. Так, гітара вже багато десятиліть знаходиться в тренді, як найпопулярніший і наймодніший музичний інструмент. Ця красуня проживає практично в кожному будинку. Всі відчувають інтерес до неї, більшість навіть знає, як називаються пару акордів.

 

Уроки гри на гітарі для дітей

Восприятия гитары

Уроки гри на гітарі для дітей і дорослих мають ряд відмінностей. Психологія сприйняття гітари дитиною відбувається в легшій манері. Дитина ставиться до гітари, як до цікавої іграшки. Та й при тому корисному хобі, на курси якого його відправили турботливі батьки.

Гітарою діти можуть розвеселити маму і тата, зробити їм приємний подарунок, показавши, як навчилися грати на гітарі, які вони талановиті та успішні в розвитку. Діти неусвідомлено вбирають звичку до працьовитості, коли вчаться грати на гітарі, міцно засвоюючи, що для успіху потрібно працювати.

І переймають цей дійсно важливий досвід на все життя. Цей урок вони засвоюють за замовчуванням і в захопленій атмосфері, прагнучи до високих і духовних матерій, вчаться грати на гітарі вільно.

Дитині приємно чути свої дотики. Йому дивно усвідомлювати, що починаючи з пари чорненьких ноток народжується захоплива подорож в музику. І він абсолютно неусвідомлено розкриває своє - я, в вираженні мелодії за своїми відчуттями. Ось самі подивіться відео гри на гітарі дітей, це завжди так гідно виглядає, чи не так?

 

Уроки гри на гітарі для дітей і дорослих

 

Уроки гітари для дорослих — відмінне хобі та чудове заняття для будь-якої людини. Не важливо скільки нам років, головне бажання. Але ось невдача — знову опинитися на лаві учня, коли мимоволі згадується легкий конфуз зі шкільних років, як всі сиділи за партою і вчили уроки.

Деяким дорослим вчитися грати на гітарі — відчути себе знову «за партою», коли вже був пройдений довгий шлях і в наявності багато регалій, вища освіта, положення в суспільстві, кар'єра і т.д. Можливо ви дорослі вже і сам виступає учителем і прикладом для своїх дітей або підлеглих на роботі. Але тут знову потрібно опуститися і йти вгору до поставленої мети.

Ми дорослі, новачки по грі на гітарі, відважно проходимо цей етап пліч-о-пліч з грамотним педагогом. Місяць регулярних уроків по гітарі з учителем і ми вже розуміємо, що до чого і крокуємо по вірному шляху саморозвитку.

 

Курси по грі на гітарі або самовчителі

 

Навіть згадувати не хочеться про самовчителі по грі на гітарі. Це воістину прекрасні поліграфічні помічники, але ними потрібно правильно користуватися, а саме як додатковою літературою (або іншими видами носіїв інформації) при по проходженню курсів гри на гітарі з педагогом.

Хто покладає всю надію навчитися грати на гітарі тільки на самовчитель, не отримують потрібної віддачі та підтримки. В результаті отримують поверхневі знання, потужний стрес і розчарування. Як можна замінити тісний контакт з викладачем, який задасть потрібний темп в навчанні по грі на гітарі та підбере конкретну програму, на бездушний самовчитель?

Безумовно, хтось може і так, по самовчителю, навчитися грати на гітарі пару акордів і вважати, що він все ж навчився це робити. Але це все одно, що купити комп'ютер останньої моделі та грати на ньому в «косинку». Що використовувати цілу гітару тільки для пари акордів? Чи не ріже слух?

 

Психологія гри на гітарі

 

Окремо хочеться відзначити чудову можливість виступів по грі на гітарі на публіці. І не важливо, в тісному колі друзів і близьких, або на концерті, як в нашій Школі гітари Serenada. Однак, виступати та грати на гітарі не страшно тільки педагогам. Тому що вони знають чарівний секрет. Чим більше знаєш і граєш, тим краще граєш. Чим краще граєш, тим менше хвилюєшся. Чим більше хвилюєшся, тим гірше граєш. Аксіома.

І наостанок, гітара — це продовження нашої думки.

Пам'ятаймо про це.

Розкриваємо себе і розвиваємося разом, в Школі гітари Serenada.

Ми живемо в щасливий час можливостей, коли мрії збуваються