Як створити свій рок-гурт - поради гітаристу

Уроки гітари в Києві

Якщо ви можете це уявити, ви можете це і зробити.

Уолт Дісней художник-мультиплікатор

Вивчення історії рок-гуртів дає зрозуміти, що їх шлях починається з історії друзів, які вирішили створити щось своє, унікальне. Молодому гітаристу буде складно почати свій шлях, створити справжній рок-гурт без гарної опори. Тому дуже важливо знайти вчителя, який покаже стандартні помилки новачків, навчить секретами виконання і складним партіям.

Курс «Гітара з нуля»

Хто буде грати?

Молодіжні рок-гурти створюють друзі, які мають досвід гри на гітарі або барабанах. Для початку потрібно мінімум п'ять осіб:

  1. Вокаліст - виконавець пісень, який повинен знати, як правильно налаштувати голос під музику, співати по нотах.
  2. Ритм-гітарист - основна партія гітари, базис будь-якої пісні. Це має бути людина, який вже пройшов курс «Гітара з нуля» і вміє трохи більше.
  3. Соло-гітарист - людина, яка в середині пісні робить неймовірний вкид енергії і йде. Насправді він виконує найскладніші гітарні партії, тому не зайвим буде для цього учасника команди пройти Прогресивний курс по електрогітарі «Віртуоз».
  4. Басист - у нього найдовша гітара, з товстелезними струнами. Гра на басу додає пісні ритмічності, об'єму.
  5. Барабанщик - учасник, якого не видно, але чути краще за всіх. У такої людини завжди при собі є палички, і він може відстукати партію навіть на колінах у будинку.

До складу може входити та клавішник, партії піаніно зроблять музику більш мелодійною. Більшість рок гуртів хочуть взяти до складу піаніста, але його відсутність не сильно позначиться на можливості відігравати пісні.

Класичний рок на гітарі

Будь-якому колективу потрібен лідер

Однозначно, лідер — це людина, яка буде кричати на всю репетиційну «тримай лад» або «де ритм», підбадьорювати, роздавати стусанів за невивчені строї та партії. Важливість гарного командира в рок-групі прирівнюється до капітана корабля. Образно кажучи, він повинен взяти власний тюнер і налаштувати всіх на стандартний лад, щоб разом отримати чистий звук.

Молодим виконавцям на початку шляху може допомогти вчитель, який займається навчанням вже не перший рік. Він може підказати різні нюанси, поставити музикантів на свої місця, навчити складним елементам, показати підводні камені і як їх обходити. При необхідності, він дає додаткові уроки гри на гітарі які цього потребують учасникам.

Одна з точок спіткання, з якими стикаються групи, — своя музика або кавери? Звичайно, музика власного авторства — шикарна, але тут важливо підібрати правильний стиль, на який підуть маси, або обмежитися «гаражним роком» і парою трійкою виступів. Industrial, альтернатива, deathcore ... тисячі стилів вимагають різної підготовки та вмінь музикантів.

Стиль групи повинен бути один, максимум з ухилом в ту чи іншу сторону. Головне в цьому питанні - публіка, а найпопулярніший стиль - альтернатива. Але класичний рок на гітарі можна розбавити чутливим гроулом, технічним соло на гітарі або харизмою барабанщика.

барабаны гитара комбо підсилювач

Студія або де починається диво?

Вибір студії важливий для розвитку молодіжного рок-гурту. Потрібно підібрати місце, з хорошою звукоізоляцією, потужними комбіками, колонками та іншими інструментами. Красива і сучасна студія сама налаштує учасників на робочий лад, змусить відповідати місцю, в якому граєш.

Один з найважливіших пунктів студії — це обладнання. Музиканти не часто можуть собі дозволити хорошу ударну установку, мікшер, монітори та інше обладнання. Оплатити студію набагато дешевше, ніж купити самі бюджетні інструменти та почати з ними працювати. До того ж, якість звуку буде неабияк кульгати через перевантаження. Не кажучи вже про те, як обладнання фонить і скрипить під час відтворення звуку.

виступ гурту

Де розпочати свій шлях?

Школа Serenada допоможе молодим гітаристам набрати потрібну кваліфікацію, впевненість у власних силах і виробити свій стиль. Уроки гітари в Києві, гнучкий графік навчання, індивідуальна програма допоможуть кожному розкрити свій музичний потенціал. Ми надаємо студію з якісним обладнанням і можливістю роботи зі звуком. Наші досвідчені, талановиті вчителі навчать, як грати рок на гітарі, доставляючи слухачам естетичне задоволення. Зберіть команду і будьте готові хвилювати стадіони власними музичними шедеврами.