Будова електрогітари те, що повинен знати кожен

части электрогитары

Частини електрогітари

У нашому світі все розвивається, рухається вперед, всі і все навколо прагнуть до новизни, практичності та легкості сприйняття. Старі тенденції замінюються новими, нові старими, вічна спіраль буття. Не оминула цю долю і музичну індустрію, коли почалися живі виступи гітаристів, всім стало зрозуміло, гітара — це інструмент, який передбачає культурний підхід до слухання, максимально підібране акустично приміщення для найбільшого розкриття потенціалу цього інструменту. Чи не торкаючись історичних точок розвитку людства, можна сказати, що не так вже й багато часу пройшло щоб гітара перейшла від камерних слухань до повноцінного повномасштабного концерту з кіловатами звуку. Отже, сьогоднішня стаття про електрогітару, а точніше про її частини і будову.

Приклад для розгляду будови електрогітари ми візьмемо інструмент Fender Stratocaster (Фендер Стратокастер). Гітари можуть відрізнитися за формою і кількістю тих чи інших технічних характеристик, але загальний принцип у всіх схожий.

Крок 1

Як і в будові класичній гітарі я дуже рекомендую для легшого сприйняття розділити електрогітару на дві частини. Нижче на малюнку ліва частина — це корпус, права гриф.

корпус и гриф электрогитары

Крок 2

Тепер детальніше розглянемо з чого складається корпус гітари.

корпус электрогитары

Корпус:

 1. Корпус
 2. Ґудзик для ременя
 3. Бридж і сідла
 4. Гніздо для проводу (Джек)
 5. Регулятори (гучність, тон)
 6. Перемикач звукознімачів
 7. Важіль вібрато (тремоло машинка)
 8. Накладка
 9. Звукознімачі

Ми бачимо, що в електрогітари більше частин в корпусі ніж у класичної гітари. Головна відмінність, в електрогітари додані звукознімачі від них і йде розгалуження дротів, які ми не бачимо до різних перемикачів і регуляторів.

Крок 3

Продовжуємо вивчати будову електрогітари, прийшла черга грифа.

гриф электрогитары

Гриф:

 1. Маркери (білі мітки на грифі)
 2. Лади
 3. Ладові поріжки
 4. Верхній поріжок
 5. Кілки
 6. Головка грифа
 7. Гвинт для регулювання анкерного стриженя
 8. Ретейнер

Ось так крок за кроком ми вже знаємо конструкцію електрогітари. Навіть з такого короткого онлайн знайомства з цим інструментом можемо сказати, розвиток електрогітари відбувся стрімко. Адже до кожної електрогітарі ще потрібно як мінімум комбо-підсилювач куди вона повинна підключатись, але це вже зовсім інша історія.

Кожна дрібна деталь — це численні експерименти багатьох музикантів з майстрами гітар. Останнє що хочеться сказати, що, знаючи будову електрогітари набагато приємніше, порозумітися з гітарним майстром, адже завжди приємно мати справу з обізнаною людиною. Всім творчої наснаги.