Навіщо вивчати ноти на грифі гітари?

Навіщо вчити ноти на грифі

«Гітара - це маленький оркестр. Вона поліфонічна. У кожної струни свій колір, свій голос»

Андрес Сеговія

Основа Світу музики гітари лежить в вивчення нот на грифі. Адже ноти та акорди це універсальна мова для всіх музичних інструментів. Так однією і найважливіших здібностей гітариста — це читка нот з листа. Умовно гітаристів можна поділити на дві групи: професіоналів і тих, хто ще не вивчив розташування нот на грифі.

Проте точність передачі нотного тексту (акорди) не гарантує художнього виконання. Існує якась «магія звуку». У одного гра на гітарі звучить чисто і точно, але чомусь не викликає симпатії і бурхливих емоцій. А інший гітарист може зіграти не надто чисто, але за душу візьме.

У цьому полягає не тільки передача сухо написаного нотного тексту, а й фразування, динаміка, артикуляція і передача внутрішнього стану гітариста виконавця. У цьому вам може допомогти тільки вчитель гітари з освітою та досвідом (див. Статтю як вибрати хорошого викладача гітари)..

Звуковидобування на гітарі

«Гарний звук, може отримати тільки красива душа»

Андрес Сеговія

Звуковидобування звуку на гітарі

До певного часу багато хто вважає, що вчити ноти не обов'язково, якщо є акордні діаграми та табулатура. Новачки, які тільки починають брати уроки гри на гітарі, дуже мало часу приділяють вивченню нот, або взагалі намагаються обходити їх стороною. Ноти здаються чимось складним і нецікавим. Адже навіщо вчити ноти, якщо викладач все покаже і розповість.

Більшість гітаристів початківців читка з листа дається нелегко. Однак йти до першого ліпшого викладача не варто. Обов'язково дізнайтеся про його педагогічний стаж, освіту, які методики використовує в навчанні, адже якісна гра на гітарі не так проста на перший погляд. Викладач по гітарі буде стежити за вашим розвитком, нормувати навантаження, виправляти помилки, і підігрівати інтерес до гри.

Навчання грі на гітарі в Києві

«Ноти - краще, що є у музики»

Валерій Афонченко

Переваги вивчення нот на грифі:

  • Ви зможете швидше орієнтуватися в аплікатурі акордів. Гітара для початківців досить складна, особливо швидко змінювати акорди під час виконання пісні, знаходити потрібний акорд або його звернення, читаючи ноти з листа. Знаючи розташування нот і інтервалів на грифі, ви зможете довести ці процеси до автоматизму;
  • Легкість у виконанні гам і ладів на гітарі. Досить знати які знаки альтерації є в гамі. Гра гам дозволяє краще пізнати гриф і почати орієнтуватися на ньому. Вивчення розташування ключових нот, розвиває уміння в освоєнні гам і їх швидкому відтворенні;
  • Чим краще ви знаєте гриф, тим простіше знімати пісні під гітару і музику улюблених виконавців на гітарі. Адже знімання (підбір) композицій улюблених гітаристів це один з кращих способів навчитися грати на гітарі;
  • Знання нот на грифі дозволить краще читати з листа. Саме це стане в пригоді гітаристам, які зв'яжуть своє життя з професією музиканта;
  • Знаючи ноти на грифі, буде простіше орієнтуватися в музичній теорії. Ви зможете вивчити інтервали та тризвуки в різних розташуваннях і інверсіях, а це дозволить вам спілкуватися з іншими музикантами однією мовою.

Вивчення нот на грифі з викладачем гітари

«Про музику потрібно писати нотами»

Болеслав Пашковський

Багато початківців гітаристи хотіли просто навчитися грати пісні під гітару. І так вивчивши не докладаючи певних сил ноти та пізнавши світ музики гітари, вони продовжували уроки гітари, переймаючи досвід у професіоналів, щоб далі стати гітаристами майбутнього.