Тривалість нот - теорія для гітариста

Коли ми сприймаємо вухом ритм і мелодію, у нас змінюється душевний настрій.

Аристотель

Тривалість звуків — основа в музиці, яка об'єднує ноту за нотою вибудовуючи їх в прекрасну мелодію або запальний ритм. Розуміння як рахувати тривалість нот для гітариста є дуже важливим умінням , тривалості звуків створюють ритмічний каркас твору і неважливо в якому жанрі чи стилі музики ви граєте.

Мелодія — це звуки з організованим чергуванням тривалостей звуків, які переходять в ритмічні структури, без ритму це всього лише неорганізований набір звуків. У сьогоднішньому уроці ми поговоримо про тривалість нот. Коли приходить учень на уроки гітари в школу гітари Serenada, це є темою номер один, але, якщо гітарист не розібрався то ця тема буде нагадувати про себе весь час.

Тривалість нот, типи

Які типи, знизу на малюнку ви можете побачити тривалість нот — цілу, половинну, четвертну і восьму ноту.

тривалість нот

Тривалість нот вказує на тривалість звуку в часі.

Ціла нота

Почнемо з самого простого, у світі музики за одиницю вимірювання тривалості вважається ціла тривалість звуку, яка записується цілою нотою.

Ціла нота — голівка не замальована і не має штилю (палички), складається з чотирьох долей.

ціла нота

Якщо ви зіграєте будь-який звук на гітарі та прорахуєте до чотирьох після чого заглушите звук, це і буде тривалість яка дорівнює цілій ноті.

Половина нота

Ми навчилися грати та розуміти, що таке ціла нота, тепер уявімо картину що цілу ноту розділили навпіл, таким чином вийшло дві половинних ноти.

Половинна тривалість ноти — голівка не замальована і має штиль (паличка), складається з двох долей.

половина нота

Спробуйте відчути половинний звук, зіграйте будь-який звук на гітарі та прорахуйте до двох це і буде половинна тривалість звуку.

Четвертна

Прийшла черга і половинну тривалість звуку розділити навпіл, так і вийде четвертна тривалість звуку.

Четвертна тривалість ноти — головка замальована і має штиль (паличка), складається з однієї долі.

четвертна нота

Четвертна тривалість ноти — головка замальована і має штиль (паличка), складається з однієї долі. Зіграйте будь-який звук на гітарі та водночас прорахуйте до одного і заглушите звук, таким чином ви відчуєте четвертну тривалість в просторі.

Восьма

Восьма тривалість звуку має звучання ще коротше, чверть навпіл і таким чином ми маємо восьмушку.

Восьма тривалість ноти — головка замальована, має штиль (паличка) і прапорець (хвостик), складається з половинки від четвертної долі.

восьма нота

Щоб відчути звучання краще грати дві восьмі ноти та рахувати, як (раз — і). Зіграйте два звуку на будь-який струні та вимовляєте в слух на кожен звук (раз — і), таким чином ви відчуєте в часі тривалість восьмих звуків. За нею йдуть шістнадцяті, тридцять другі, шістдесят четверті та сто двадцять восьмі тривалості, але про це поки не будемо, оскільки спочатку треба навчитися розуміти просту тривалість нот. Нижче схема яка дуже допомагає моїм учням розібратися та розуміти тривалість нот, ця схема показує, як діляться тривалості в такті. Вважаю що це таблиця буде корисна і для вас.

тривалість нот

Щиро сподіваюся, що вам як любителю гітари, відкрилася ще одні таємничі двері та моє пояснення дало більшу картину розуміння. Мене звати Сергій Глущенко, цей урок виходить з особистих практичних підходів, звичайно, на жаль весь обсяг і принцип навчання важко вкласти в невелику статтю.

Робота в класі з учнем над найменшими найтоншими нюансами, роз'яснення матеріалу різними способами та самостійні заняття вдома під керівництвом викладача це найправильніший принцип навчання. Не забувайте, що краще знайти у своєму місті хорошого викладача і навчиться грати ніж потім виправляти помилки. Ви також можете звернутися до нас, щоб спробувати безкоштовно пробний урок по скайпу. Бажаю творчих успіхів! З повагою Глущенко Сергій.

Шановні читачі та поціновувачі гітари!
Попри війну сайт Школи гітари Serenada не припиняє своєї роботи. Ми підтримуємо сайт для того, щоб користувачі отримували корисний контент. Звичайно, для цього потрібні кошти. Якщо вам сподобався і був корисний наш сайт, ви можете підтримати, фінансово, нашу працю. Разом переможемо. Бережіть себе.

Підтримати сайт

Шановні читачі та поціновувачі гітари!
Попри війну сайт Школи гітари Serenada не припиняє своєї роботи. Ми підтримуємо сайт для того, щоб користувачі отримували корисний контент. Звичайно, для цього потрібні кошти. Якщо вам сподобався і був корисний наш сайт, ви можете підтримати, фінансово, нашу працю. Бережіть себе.