Розмір гітари для дітей

В повсякденному житті, ми досить часто зустрічаємося зі словом «розмір». Це може бути розмір взуття, одягу, машини чи навіть гаманця. В житті Школи гітари Serenada, одне із самих популярних питань від батьків, котрі приводять своїх діток на заняття, це який розмір гітари вибрати для своєї дитини. Часто можна почути питання такого характеру:

  • Який має бути розмір гітари для моєї дитини?
  • Як підібрати класичну гітару за розміром?
  • Дитина хоче спробувати повчитися на гітарі, чи є гітари маленького розміру?

Якщо ви зараз на тому етапі, коли задумалися про хобі для дитини. Бажаєте дізнатися якомога більше інформації про підбір гітари для дитини, тоді ця стаття саме для вас.

Тогочасні реалії

Але давайте на хвилинку відступимо від теми розміру гітари. Пригадаймо, як було раніше, у ті недалекі часи. Оскільки, на мій погляд, коли людина розуміє, що не завжди було так просто з вибором гітари, як зараз, то через розуміння цінності інструмента у дитини стає більш шанобливе ставлення до інструменту, та й тих людей хто його придбав. Дуже хочеться, щоб дитина цінила, поважала і шанувала батьківський труд, за можливість дати хороший інструмент та навчатися гри на гітарі.

Варто зазначити й погодитись з тим, що зараз ми живемо у надзвичайно щасливий час, оскільки у людини є вибір. Гітару можна купити на будь-який смак, колір, ціна, розмір, класична, акустична чи електрогітара.

У часи мого дитинства, коли я вже стояв однією ногою до класу гітари, виникла така ж сама проблема, як і у нинішніх батьків, питання інструмента. Тільки є одна відмінність, якщо зараз пошуки зосереджуються розміром гітари, то на той час, головним питанням було купити хоч би якусь гітару. Пам'ятаю, як я приходив в магазин, бачив цінник з написом «гітара», але самої гітари не було. Кожного тижня, упродовж семи місяців, я приходив в магазин і запитував чи не з'явилася у продажі гітара. Одного дня, я таки почув заповітну фразу (так вже є), і я побачив на прилавку магазина гітару, це було для мене справжнє щастя. Тож цінуйте кожний момент, який дарує вам життя. А тепер до справи!

Вікова група: 3-5 років

Розмір гітари: 1/4 (Гіталеле)

 

розмір гітари для дітей

 

Розмір гітари для дітей цієї вікової категорії рекомендовано гіталеле, це щось між класичною гітарою та укулеле.

Але тут є свої нюанси, гіталеле – налаштована вище, ніж повнорозмірна класична чи акустична гітара.

  • Стрій гіталеле (від першої струни) – A - E - C - G - D - A
  • Стрій повнорозмірної гітари (від першої струни) – E - B - G - D - A - E

Це означає, що форми акордів на гіталеле будуть такі самі, як на звичайній гітарі, але звучання буде вище відносно стандартного строю на 4 ступені, тобто на кварту.

Поради батькам

Оскільки в цьому віці дітки часто непосидючі, гадаю кожен, бувши татом чи мамою може з цим погодитися.

Урок може перериватися різними запитаннями від маленьких маестро, які навіть не будуть стосуватися музики. Дитину ігнорувати не можна, тож і відповідати інколи приходиться часто. У цьому віці музика, йде як предмет загального розвитку, дитина починає пізнавати світ елементарних мелодій, розвивається координація лівої та правої руки, слух.

Я часто рекомендую батькам, на перших заняттях не поспішати з придбанням інструменту, а позайматися в присутності викладача гітари та поспостерігати за дитиною.

 

гітара для дітей

 

Оскільки навіть той факт, як притискання струн і легке відчуття печіння кінчиків пальців може призвести до втрати ентузіазму маленького маестро.

Я часто рекомендую батькам, на перших заняттях не поспішати з придбанням інструменту, а позайматися в присутності викладача гітари та поспостерігати за дитиною.

Вікова група: 5 – 8 років

Розмір гітари: 1/2 (Половинка)

 

розмір гітари для дітей

 

Для цього віку дітей, я твердо рекомендую “половинку”. Це вже повноцінна гітара, тільки маленького розміру. Вже починаючи з 6 років, діти проявляють зацікавленість вивченню інструменту, вони фізично сильніші та більш стійкі психологічно. В середньому дитина вже може висидіти від 30 до 45 хвилин заняття. Тож, якщо вашій дитині 6 або 7 років, знайте розмір гітари для них 1/2 або половинка.

Вікова група: 8 – 12 років

Розмір гітари: 3/4 (Три-Четверті)

 

гітара для дітей

 

Для дітей цієї вікової категорії, рекомендується розмір гітари 3/4. Гітара три четверті закриває процес пошуків гітари для дітей за розміром. Але тут є теж нюанси.

В цій віковій категорії, варто дивитися на фізіологічні параметри дитини, оскільки ближче до 12 років можна розглядати вже повноцінну повнорозмірну гітару. В такому випадку краще звернутися до фахівця, щоб під керівництвом викладача гітари, дитина правильно сіла з гітарою та відчула інструмент. Важливо, запитати і саму дитину, наскільки комфортною є гітара та її розмір.

Вікова група: 12+ років

Розмір гітари: 4/4 (Чотири - Четверті)

 

гітара для дітей

 

На цьому етапі можна закінчити пошуки розміру гітари і сміливо придбати розмір гітари 4/4 (чотири четверті). Оскільки далі дітки будуть дорослішати і маленькі розміри гітари можна вже не розглядати. Єдиним нюансом є, який тип гітари вибрати для дитини: класичну, акустичну чи електрогітару, але про це в інших статтях.

Таблиця розмірів

Вік Дитини Рекомендована гітара Розмір гітари в см.
3-5 Гіталеле 71 см.
5-8 1/2 86 см.
8-12 3/4 92 см.
12+ 4/4 100 см.

У цій статті ми розглянули розміри гітар для дітей різних вікових груп. Як викладач гітари з досвідом, я дуже рекомендую для початківців придбати гітару з нейлоновими струнами, особливо для дітей. Обов'язково, якщо у вас сумніви по вибору розміру гітари, проконсультуйтеся з фахівцем, а саме з тією людиною, яка буде вчити вас чи вашу дитину. Оскільки в подальшому відповідальність за навчання буде лежати не тільки на учневі, а ще й на викладачеві який правильно проконсультував для максимально камфорної гри учня.