Як грати на гітарі перебором, популярні арпеджіо

Часто клієнти, коли приходять на уроки гітари, розповідають про те, як знайомий взяв інструменті почав щось перебирати та співати пісню. Таких історій багато і це не дивно, адже якщо ми поглянемо на гітару, побачимо струни, які потрібно перебирати. В гітарному мистецтві є цікавий спосіб видобування звука, який задає приємний настрій у навчанні гри на гітарі навіть на першому занятті, цей спосіб називається — арпеджіо.

Арпеджіо (італ. arpeggio - грати як на арфі) - спосіб гри на гітарі акордів, при якому звуки акорду беруться послідовно один за іншим. Таким чином в результаті повторення комбінації звуків, утворюється в правій руці патерн — малюнок, який повторюється, гітаристу потрібно лише міняти акорди в лівій руці. Завдяки цьому способу гри на гітарі, досягається різноманітність акордової послідовності, і акомпанемент стає помітно цікавіше.

У народі цей спосіб гри на гітарі називають перебором, сама назва пішла виходячи з того, що ми бачимо, а бачимо ми як пальці перебирають струни. Щодо мене, я звик більше до академічної назви — арпеджіо. У сьогоднішньому уроці поговоримо про арпеджіо (гра перебором) на гітарі.

Назва пальців або апплікатура

Щоб розуміти, як граються арпеджіо (перебори) на гітарі та арпеджіо виходили з легкістю, потрібно знати назви пальців аплікатуру правої руки. Важливо суворо дотримуватися її при вивченні арпеджіо. Інакше можуть виникнути незручність при прискоренні арпеджіо і складність в досягненні автоматизації руху, оскільки арпеджіо часто це малюнок, що повторюється.

Апплікатура правої руки

Теорія розташування струн

Якщо ми подивимося на гітару, ми побачимо струни та відразу відзначимо про себе, є струни тонкі, а є товсті. Перша струна найтонша, далі рівномірно товщає подальша струна на гітарі й закінчується шостою найтовщою струною якщо це шести струнна гітара.

  • Перша, друга і третя струни називаються — дисканти.
  • Четверта, п'ята і шоста струни називаються — басові.

Давайте тепер розглянемо який палець за що відповідає при грі арпеджіо на гітарі.

Українська Іспанська Абревіатура Струна яка грається

великий палець

Pulgar

p

6, 5 , 4

вказівний палець

Indice

i

3

середній палець

Medio

m

2

безіменний палець

Anular

a

1

Великий палець (P) - в основному відповідає за басові струни, також можуть бути різні комбінації при грі на гітарі, арпеджіо, коли великий палець грає різну роль, наприклад в якості баса використовується третя струна.

Вказівний (i), середній (m), безіменний (a) - відповідають за струни дисканти, а також відштовхуючись від конкретного випадку, слідуючи чіткої аплікатури, яку написав гітарист професіонал.


5 популярних арпеджіо на гітарі

Арпеджіо 1

Це саме популярне арпеджіо на гітарі, його може награти будь-хто, хто має гітару, грати це арпеджіо можна в баладних піснях, а ось наскільки правильно ви це арпеджіо граєте, ви можете себе перевірити.


Арпеджіо 2

Це арпеджіо на гітарі, підійде для ліричної пісні, але в цей раз з більш активним звучанням. При вивченні потрібно грати та рахувати вголос (1 - і - 2 - і - 3 - і - 4 - і) і обов'язково дотримуйтесь аплікатури, яка записана між нотами та табулатурою. Особливу увагу приділіть першій та другій струні, стежте за рівномірністю звучання.


Арпеджіо 3

Ламане арпеджіо на гітарі, підійде для ліричної пісні, воно здається заплутане, але його грати не складно, та й воно має дуже красиве звучання. При вивченні рахуйте вголос (1 - і - 2 - і - 3 - і - 4 - і) і обов'язково дотримуйтесь аплікатури яка записана між нотами та табулатурою.


Арпеджіо 4

Ще один вид ламаного арпеджіо на гітарі, підійде для ліричної пісні. При вивченні обов'язково дотримуйтесь аплікатури, яка записана між нотами та табулатурою, також не забувайте рахувати вголос (1 - і - 2 - і - 3 - і - 4 - і).


Арпеджіо 5

Це арпеджіо на гітарі, підійде для активної пісні, з що крокує або весь час змінним басом. При вивченні обов'язково дотримуйтесь аплікатури, яка записана між нотами та табулатурою. Особливу увагу приділіть першій, другій та третій струні, стежте за рівномірністю звучання.


Висновок

У світі існує дуже велика кількість арпеджіо для гітари, але наприклад в пісенній формі люди в основному використовують найзручніші та перевірені часом арпеджіо. Обов'язково при вивченні дотримуйтеся аплікатури та виконуйте арпеджіо в повільному темпі домігшись автоматизму в правій руці. Спочатку дивіться на праву руку, потім поступово відводите погляд від правої руки та намагайтеся відчути струни. Дотримуючись вищесказаних порад та щоденної практики, я Глущенко Сергій впевнений, що ви будете все більше і більше відчувати впевненість при грі арпеджіо на гітарі.

Підтримати сайт

Шановні читачі та поціновувачі гітари!
Попри війну сайт Школи гітари Serenada не припиняє своєї роботи. Ми підтримуємо сайт для того, щоб користувачі отримували корисний контент. Звичайно, для цього потрібні кошти. Якщо вам сподобався і був корисний наш сайт, ви можете підтримати, фінансово, нашу працю. Бережіть себе.