5 популярних ритмічних малюнків на гітарі

Пісня - чарівне явище у світі музики, звуки, які воєдино зливаються з віршами. Можна припускати, що гітара стала популярною завдяки пісенного жанру. Компактність і широкий діапазон, гітара, номер один інструмент для акомпанементу, людей, які люблять співати пісні під гітару. Гітара незамінний інструмент для професійних музикантів, що грають в різних стилях музики, починаючи від року, блюз закінчуючи музикою в стилі самба, джаз і ф'южн.

Ми вже розглядали тему акомпанементу (арпеджіо для правої руки), це прекрасна техніка гри на гітарі, яка додає пісням легкості та ліричного настрою. Але що робити, коли пісня активна, з напористим звучанням і ми хочемо створити контраст між куплетом, приспівом або бриджем ?!

Безсумнівно, потрібно опанувати техніку гри ритму на гітарі. Сьогоднішній урок про ритм-гітару і ритмічні малюнки на гітарі.

Закони Ритму

Потрібно правильно грати, читати ритмічні малюнки на гітарі й розуміти принципи, від яких відштовхуються гітаристи професіонали. Все починається з розуміння теорії про тривалості нот.

Читати статтю: Тривалість нот - теорія для гітариста

Спробуйте простежити за рухами правої руки гітариста, який грає партію ритм-гітари, ви помітите, що права рука гітариста грає то вгору, то вниз. Запам'ятайте два символу в гітарній теорії.

  1. Удар правої руки вниз
  2. Удар правої руки вгору

Як грати ритм - чверті

За основу беремо такт 4/4 і пишемо в ньому чотири четверні ноти. Кожна записана нота, це удар правою рукою вниз.

Запам'ятайте, четвертні тривалості граються ударами вниз. Часто на заняттях я привожу прекрасний приклад: при грі відбивати ногою кожну четвертну долю. Якщо і ви це зробите, ви помітите що рух медіатора і ноги збігаються. Ви можете слухати вашу улюблену пісню відбиваючи ногою в такт, помітивши, що пульс пісні приходить на удар ногою вниз.

Як грати ритм - восьмі

Випишемо в такті восьмі тривалості.

Проаналізуємо рух правої руки.

На сильну долю (1 - 2 - 3 - 4) у нас приходяться удари вниз, але у нас з'явилися восьмі тривалості нот, в цьому випадку, на слабку долю права рука грає удари вгору. Виходить ефект маятника, коли рука грає кожну частку, вниз - вгору.

Згадайте про приклад з ногою, грайте і відбивайте ногою кожну долю, щоб відмітити повну координацію правої руки та вашої ноги. Коли ви граєте рукою удар вниз, нога опускається вниз, граєте рукою вгору на слабку долю, нога буде підійматися вгору. Це важливий принцип гри ритмічних малюнків, основа. Розглянемо приклади.

Ритмічний малюнок # 1

Перший патерн, який я рекомендую вивчити та відчути магію акцентів. Додайте акценти, на другу і четверту частку, відчуйте, як характер ритмічного малюнка різко змінився.

Ритмічний малюнок # 2

У ритмічному малюнку #2 перша доля у нас четвертна. У цьому випадку нам необхідно продовжувати рух вниз-вгору, навіть коли не потрібно вдаряти по струнах, пропускати струни на «і» першої долі.

Ритмічний малюнок #3

У ритмічний малюнок #3 чекає на нас та ж участь, єдине ми пропускаємо удар по струнах після першої та третьої долі, оскільки вони у нас також четвертні. Необхідно продовжувати рух вниз-вгору, навіть коли не потрібно бити по струнах.

Ритмічний малюнок # 4

У ритмічному малюнку #4 немає нічого надзвичайного, але я хотів би додати вам творчої жилки з'єднавши два попередні варіанти. Пробуйте комбінувати ритмічні малюнки, це додасть цікаве звучання ваших партій.

Ритмічний малюнок #5

Ритмічний малюнок #5 настільки популярний, що, не додавши його в приклад було б великою помилкою. Зверніть увагу на те, що третя доля з'єднана лігою, це означає що звук не грається, але звучить. Під час гри, коли зустрічається третя доля, продовжуйте рух вниз, але не потрібно бити по струнах.

Як приклад, послухайте цю популярну пісню і спробуйте почути ритмічний малюнок #5.

На завершення хочу відзначити, я хотів поділитися принципом гри ритмічних малюнків. Це дуже цікава тема, але часто викликає безліч питань. Важливо кожен малюнок програти разом з метрономом до вироблення автоматизму в правій руці. Бажаю вам усім досягнення поставлених цілей і творчого натхнення.

Підтримати сайт

Шановні читачі та поціновувачі гітари!
Попри війну сайт Школи гітари Serenada не припиняє своєї роботи. Ми підтримуємо сайт для того, щоб користувачі отримували корисний контент. Звичайно, для цього потрібні кошти. Якщо вам сподобався і був корисний наш сайт, ви можете підтримати, фінансово, нашу працю. Бережіть себе.